TEKNİK BİLGİLER

Laminant Parke

Laminant zemin, su geçirmez, tutkallanmış bir Yüksek Yoğunluklu Elyaf (High Density Fibre - HDF) plakanın etrafına inşa edilen tabakalı bir zemindir, laminant zeminler dört farklı tabakadan oluşurlar.

 

ŞEFFAF, AŞINMAYA DAYANIKLI BİR KATMAN

Bu en üst tabaka, zemininizi leke, aşınma, darbe, çizik, yanık ve ev kimyasallarına karşı dirençli kılar. HDF dolgu plakasına bir preste, yüksek ısı ve basınç altında preslenmiş birkaç kat melamin tabakadan oluşur

 

BİR TASARIM TABAKASI

Bu, zemininizin gerçek görünümünü tanımlayan bir tabakadır. Tasarım tabakası, gerçek ahşabın veya oldukça gelişmiş baskı teknikleri ile yeniden üretilmiş ve melamin reçine ile kaplanmış karoların yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafıdır. Mükemmel tasarım ve yüzey yapısının kombinasyonu, ahşap veya imitasyonun görünümünü son derece gerçek ve doğal kılar.

 

NEME DİRENÇLİ TUTKALA SAHİP HDF DOLGU PLAKASI

Bu HDF dolgu plakası, Laminant zeminin kalbidir. HDF'nin açık adı Yüksek Yoğunluklu Elyaf (High Density Fibre Board)'dur. Rafine edilmiş ahşap elyafı ve yüksek kaliteli melamin reçinesinden oluşur. Ağacın her kısmını kullanmaya olanak sağlayan, yeniden düzenlenmiş bir ahşap-elyaf plakadır. Plaka, kompozisyon ve teknik özellikler bakımından oldukça homojendir. Son derece dayanıklı, tutarlı ve neme karşı yüksek düzeyde dirençlidir.

 

DENGELEYİCİ BİR TABAKA

Neme dirençli bu destek tabakası, düzgün şekilde monte ve muhafaza edildiğinde bombe veya eğim yapmayan, mükemmel dengelenmiş bir plakayı garanti eder.

 

  •   HIZLI MONTAJ

 

  •   BAKIMI VE TEMİZLİĞİ KOLAY

Laminant zeminleriniz sızdırmaz yüzeyle kaplı olduğundan kir tutmaz.

 

Lamine Parke

KULLANIMI HAZIRDIR

Lamine parkeler paketlerinden cilası bitmiş ve kullanıma hazır olarak çıkar. Her parke parçası diğer parçalara uyması için özel girinti ve çıkıntılara sahiptir. Bu yüzden lamine parkeler hızla döşenir, döşendikten sonra ayrıca cilalanmaları geremediğinden de hemen kullanılmaya başlanabilir.

ÇEVREYE UYUMLU VE ESNEK BİR MALZEMEDİR

Lamine parke, kullanılacağı mekana yüzer sistemle döşenir. Bu sistem ağacın doğal hareketine izin vererek mevsim değişiklikleri ve ısı farklarından dolayı döşemenizde çatlama ve açılma olmasını engeller. İstenirse bazı lamineler zemine yapıştırma da yapılabilir.

 

Masif Parke

Zemin döşeme malzemeleri arasında en çok tercih edilen parke çeşitlerinden biri olan ahşap parke, uzun ömürlü, ısı ve ses izalosyonu sağlaması, sistre olabilmesinden dolayı masif parke yıllardır tercihlerimiz arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Ham madde olarak Afrika'dan ve uzak doğudan getirilen taslak tomruklardan üretilmektedir. Üretim dayanıklı uzun ömürlü ve sert ağaçlardan yapılmaktadır. Üzerinde 6 mm sistre payı ile ömür boyu sıcak ve sağlıklı ortamlar sunmaktadır.